İYİ Parti Kayseri’den ‘ulaşıma zam’ tepkisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Partili Kazım Yücel, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma ücretlerine yaptığı zamma tepki gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın suda KDV oranlarına yüzde 8’den yüzde 1’e çekerek vatandaşın gözünü boyadığı, ulaşım zammı ile de vatandaşın cebine elini tekrar attığını belirtti. Yücel, “Vatandaşın cebinden artık elinizi çekin. İndirim görünümlü B’İNDİRİM yapmaktan artık uzak durun” dedi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma ücretlerine zam yaptı. Yenilenen tarifeye göre, tam bilet 4.50 TL, indirimli bilet ise 2.25 TL olarak belirlendi. Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Gurup Başkanvekili Kazım Yücel de  belediye tarafından yapılan zamlara tepki gösterdi.

AK Parti iktidarı ve belediyelerin bulundukları makamları yönetemediklerini dile getiren Yücel, “Yönetimlerindeki beceriksizliklerini kimi zaman dış güçlere, kimi zaman muhalefete kimi zaman da vatandaşa yüklüyorlar. İktidar, Türkiye’yi yönetemez hale gelince, gözünü vatandaşın cebine dikti. Türkiye’yi israfa, yolsuzluğa boğan iktidar, aynı zamanda vatandaşı da yokluğa ve yoksulluğa mahkum etti. Vatandaşı yokluğa ve yoksulluğa mahkum eden iktidar, göstermelik bir çağrı ile belediyelerin su ücretlerindeki KDV oranlarını yüzde 8’den yüzde 1’e çektiğini açıkladılar. Görünürde belki de bir kaç günlüğüne vatandaşı sevindiren belediyeler, kaşık ile verdiklerini kepçe ile almaya başladı. Bunun son örneğini Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde gördük. Geçtiğimiz hafta içi lütufmuş gibi yaparak sudaki KDV indirimini yüzde 8’den yüzde 1’e indirdiler. Zaten bugüne kadar toplamda yapılan zam oranları yüzde 8’leri kat kat aştı. Yüzde 7’lik indirim yapsan ne yazar k! Bir nebze olsun vatandaşın maliyeti düşecek diye beklenti içine girildiği anda, her zamanki gibi sürprizlerini yaptılar ve suda indirdiklerini toplu taşıma ücretlerine yaptıkları zam ile geri aldılar.Vatandaşı yine şok ederek, ceplerine o kirli ellerini yine attılar” dedi.

Yücel, ” Tam bilet olmuş  4.50 TL. Bir işçi günde 9 TL yol ücreti olarak verecek. Öğrenci bileti ise 2.25 TL. Bir öğrencinin okula gidiş gelişi olmuş 5 TL. Yazık, günah. Asgari ücretli bir aile yol parasına mı para yetiştirsin, elektriğe mi para yetiştirsin, doğalgaza mı para yetiştirsin, suya mı para yetiştirsin! Vatandaş ringte savunmasız kalmış durumda. Çift rakibe karşı, tek başına mücadele eden boksöre dönüştürdünüz.  Yeter, vatandaşa bindirmeyi bırakın” şeklinde konuştu.

GEÇÇEK BE!

Vatandaşın umuduğun kaybetmemesi gerektiğini de belirten ve vatandaşa umut aşılayan İyi Partili Kazım Yücel, “Sevgili hemşerilerim, biliyorum artık nefes alamaz noktadasınız ve yaşamaya zorlanıyorsunuz. Sabır bitti biliyorum ama bekleyin İYİLER geliyor. Sandık önümüze konduğu takdirde bunlara en iyi dersi siz vereceksiniz. Merak etmeyin İYİLER geliyor. GEÇÇEK BE bu günler” diyerek sözlerini tamamladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir