İGF’den Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’a Ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir, İGF Genel Başkan Vekili Seda Köktener, reklam müdürü Nurcan Köken, yönetici asistanı Didem Özer ile birlikte AGC Başkanı Zeki Dişkaya, Adıyaman internet sitelerinden sorumlu AGC ikinci Başkanı Cihan Akbilek, Başkan Vekili Yusuf Dündar, Genel Sekreter Burak Cansel Çolak,  Mehmet Toprak, Hakan Çalışkan,  Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ımakamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında İGF Genel Başkan Mesut Demir,İGF’nin 1 yıl önce kurulduğunu, bu süre zarfında Türkiye genelindeki kurumsal internet gazetelerini bir çatı altında bir araya getirmek için çaba gösterdiklerini, bu anlamda bugün itibariyle 2 bin 500 internet sitesini federasyonun çatısı altında bir araya getirdiklerini belirtti.

İGFA olarak internet gazetelerini kurmaktan ve bir araya getirmekten dolayı onur duyuyorum”

Türkiye ile birlikte 6 devlette teşkilatları kurduklarınıifade eden Başkan Mesut Demir; “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile sürekli olarak görüşmekteyiz. Sosyal medya yasasının çıkması için yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. İGFA (İnternet Gazeteleri Federasyonu Ajansı) ulusal ölçekli resmi bir haber ajansı olarak hizmete başlamıştır. Temsilcilerimiz aracılığıylagelen haberler bir havuzda birikmekte olup, uygun görülen haberler ulusal anlamda yayına sunulmaktadır. İnternet Gazetecileri Federasyonu TV adındaki televizyonumuz Şubat ayı içerisinde ulusal ölçekli yayına başlayacaktır. Üyelerimizle birlikte çok önemli bir görevi yerine getirdiğimizinfarkındayız. Merdiven altı, korsan yayıncılık, iftira, şantaj, tehdit gibi gayri ahlaki hiçbir haberin biçim için değeri yoktur. İGFA olarak internet gazetelerini kurmaktan ve bir araya getirmekten dolayı onur duyuyorum. Türkiye’de ilk ve tek olan federasyonumuza üye olmak için temsilcilerimiz vasıtasıyla, maliye kaydı olan, resmi, adresi belli olan internet gazetelerini üye yapmaktayız. Adıyaman’ın bugünden sonrasesini Türkiye’ye ve dünyaya duyurmak için artık İGF gibi bir kurumunun olduğunu belirtmek isterim. Bundan sonra kurumumuza düşen görüntülü veya yazılı her haberi anında değerlendireceğiz” dedi.

Ülkemize ve ilimize çok büyük hizmetler yapacağınıza inanıyorum”

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Süleyman Kılıç ise “İhtiyaç duyulan, yeniliklere uygun, disipline edilmiş, kayıt altında olan, vergisini veren bu tür internet gazetelerinin bir çatı altında bir araya getirmenizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Ülkemize ve ilimize çok büyük hizmetler yapacağınıza inanıyorum.Adıyaman’da temsilciliğinizden sisteme bir haberinyüklendiğinde o haberin 81 ilde 2 bin 500 haber sitesinde aynı anda yayınlanacağını sizlerden öğrenmiş olduk. Bu oluşumu Adıyaman’da AGC bünyesinde ve Mehmet Cihan Akbilek’intemsilciliğinde yürütüyoruz” dedi.

“Federasyonumuz 81 ilde ve 5 ülkede temsilciliklerini kurdu”

Ziyaret esnasında açıklamada bulunan AGC Başkanı Zeki Dişkaya ise “Belediye başkanımız Süleyman Kılıç’ın bizleri kabulünden dolayı teşekkür ediyoruz. Adıyaman ilimizde hizmet veren bir kurum olarak sürekli olarak halkın nabzını tutmaktayız. Çağımız internet çağı olduğu için özellikle pandemi döneminde internet haberciliğinin önemi bir kez daha anlaşıldı. Federasyonumuz 81 ilde ve 5 ülkede temsilciliklerini kurdu. Kurmuş olduğumuz bu konfederasyonla merdiven altı diye tabir edilen haber siteleri ile mücadele edeceğiz. İGF Federasyonu olarak bünyemizde İGF Haber ajansı, İGF TV ve resmi kayıtlı 2 bin 500 haber sitesini barındırıyoruz” diye konuştu.

“Adıyaman ilinde federasyona bağlı tek kuruluş olarak halkımıza en iyi şekilde hizmet vereceğiz”

AGC ikinci başkanı ve internet gazetelerinden sorumlu (İGFA) Adıyaman temsilcisi Cihan Akbilek ise: “AGC bünyesinde yaklaşık 25 internet gazetesi var. Bunların 16’sınınmaliye kaydını yaptırdık. Bu haber portallarına resmiyet kazandırdık, federasyonumuza üye işlemlerini yaptık. Federasyonumuz ile birlikte çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Adıyaman ilinde federasyona bağlı tek kuruluş olarak halkımıza en iyi şekilde hizmet vereceğiz. İGF olarak federasyonumuzla birlikte en hızlı şekilde haber akışımızı sağlayacağız” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications