Gaziantep’de kanseri yendi, İŞKUR ile hayata tutundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep’te yaşayan 45 yaşındaki Mehmet Ali Şafak, 2010 yılında yakalandığı kanser hastalığını yenmesinin ardından, İŞKUR’dan aldığı Engelli Hibe Desteği ile hayata tekrardan tutundu.

BURSA (İGFA) – Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ‘Hayaller Engelsizdir’ sloganıyla engelli vatandaşların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.
Bu kapsamda Gaziantep’te yaşayan 45 yaşındaki Mehmet Ali Şafak, İŞKUR’dan aldığı destekle hayata yeniden tutundu. Küçük yaşlardan itibaren ayakkabıcılık sektöründe çalıştığını belirten Şafak, kanser teşhisi konulduktan sonra 5-6 yıl boyunca hastanede vakit geçirmek zorunda kaldığını anlattı. İyileştikten sonra ise  İŞKUR’un Engelli Hibe Desteği’ne başvurduğunu belirten Şafak, “Aldığım hibe desteği sonrasında kendi işimi kurdum. Yanımda da şu an 4 kişiyi istihdam ediyorum. Sipariş üzerine üretimi gerçekleştiriyoruz ve tüm Türkiye’ye satıyoruz” dedi.
 
Hastalığı sırasında mücadeleden vazgeçmediğinin altını çizen Şafak, kanser hastalığının mücadele gerektiren bir hastalık olduğunu kaydederek, “İnsan ‘kanser oldum’ diye mücadeleyi bırakmamalı. 2 yıl kemoterapi gördüm yine de mücadeleyi bırakmadım. Zaten bıraktığın an hastalığa yenilmiş olursun. İnsanın istediği zaman yapamayacağı iş yok. Yeter ki istesin. İşte o zaman başarılı olursun. Unutmamamız gereken bir şey varsa o da hayallerin engelsiz olduğudur” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir