Eyüpsultan, Ramazan öncesi gül suyu ile yıkandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra İslam aleminin dördüncü önemli merkezi, Ebu Eyyub El Ensari’nin diyarı Eyüpsultan “Onbir Ayın Sultanı”nı karşılamaya hazır.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul’da İslam aleminin gözbebeği Eyüpsultan’da Ramazan Ayı hazırlıkları kapsamında Eyüpsultan Camii Meydanı ve cami içerisi gül suyu ile yıkandı, temizlendi. Caminin içerisi, avlusu, abdest alma yerleri Eyüpsultan Belediyesi dezenfeksiyon ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Cami avlusunda yapılan çalışmalara refaket eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’de süpürgeyi eline alarak Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine eşlik etti. Eyüpsultan Camii ve Eyüpsultan’da bulunan bütün camilerin temizliğini bugünden itibaren başlattıklarını ifade eden Başkan Köken, bu yıl pandemiden dolayı Eyüpsultan’daki Ramazan coşkusunu belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden evlere taşıyacaklarını kaydetti. Mahallelerde evlere sıcak yemek dağıtımı hizmeti olacaklarını belirten Başkan Köken, “Ramazan öncesi 10 bin adet Ramazan gıda paketlerinin dağıtımını yaptık. Bu esnada yine gelirse talepler onlara da cevap verecek ekiplerimiz hazır. Aynı zamanda iftara 10 dakika kala trafik sıkışıklığı olan kavşaklarda da, yine küçük iftariyeliklerle araçlarının içinde kalan, evlerine gitmekte geciken vatandaşlarımıza da hizmet vereceğiz” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir