Enerji Kentleri Birliği’nde Başkan Zolan güven tazeledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’de 141 belediyenin üyesi olduğu EKB Başkanlığı görevine yeniden seçildi. Başkan Zolan, yerli ve milli enerji alanlarında çalışmaları artırmaları gerektiğini vurguladı.

DENİZLİ (İGFA) – 1997 yılında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği adıyla kurulmasının ardından 2019’da yenilenebilir enerji kaynaklarının tamamını kapsaması nedeniyle isim değişikliği yapan Enerji Kentleri Birliği (EKB), 2021 yılı Olağan Meclis Toplantısı’nı Ankara’da gerçekleştirdi.

Toplantıya, EKB ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve davetliler katıldı.

EKB Başkanı Osman Zolan, dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, önemli olan yerli ve milli enerji kaynaklara sahip çıkma bilincini artırmak olduğunu söyledi. 

“YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇMALIYIZ”

Termal kaynakların Türkiye için öneminden bahseden Başkan Zolan, yenilenebilir enerji kaynaklarının özellikle son 10 yıl içerisinde ülkemizde önemli bir noktaya geldiğini anlattı. İklim değişikliği eylem planlarının oluşturulması ile ilgili görüşlerini paylaşan Başkan Zolan, “Dünyanın sorunu iklim değişikliği, bu işin şakası yok. Ekonomik veya siyasi krizler bir şekilde aşılır. Ancak çevre krizi, sözün bittiği yerdir. Çevreye duyarlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. İklim değişikliğine uyum için gayret göstermeliyiz. Yenilenebilir enerji, iklim değişikliği eylem planlarında büyük önem arz ediyor” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında EKB Başkanlığı, encümen ve ihtisas komisyonlarına üye seçimi yapıldı. Tek aday olarak gösterilen Başkan Osman Zolan, oyların tamamını alarak yeniden EKB Başkanlığı’na seçildi. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir