Denizli Merkezefendi’ye yeni parklar geliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli’de tematik parklarla birlikte ilçeye 64 yeni park kazandıran Merkezefendi Belediyesi, yeni parklar kazandırmak için çalışmalarına hız verdi.

DENİZLİ (İGFA) – Merkezefendi Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda ilçeye tematik parklarla birlikte 64 yeni park kazandıran Merkezefendi Belediyesi Bahçelievler, Eskihisar, Sümer, Mehmet Akif Ersoy, Gültepe, Adalet, Karahasanlı, Çakmak, Başkarcı ve Göveçlik Mahallelerine de yeni parklar kazandırmak için çalışmalarına hız verdi.

Toplamda 55 bin 800 metrekare alanda yapılacak olan çalışmalar çerçevesinde parkların içerisinde çocuk oyun alanları, fitness aletleri, piknik masaları, oturma alanları ve büfeler bulunacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da, yeni parkların yapılacağı bölgelerde incelemelerde bulunarak alan ekiplerinden bilgi aldı.

“DAHA YEŞİL BİR MERKEZEFENDİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Her mahalleye park ve yeşil alanlar kazandırarak özellikle çocukların doyasıya eğlenip vakit geçirecekleri alanların sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Doğan, ilçenin çehresini pozitif olarak değiştirmeye devam ettiklerini belirterek, başta üç tematik parkımız olmak üzere ilçemize birçok park kazandırdıklarını söyledi. Başkan Doğan, çocukların keyifle ve güvenle vakit geçirebilecekleri, ailelerimizin nefes alıp dinlenebileceği yeşil alan ve parklarımızın sayısını artıracaklarını kaydetti. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir