Bursa Hamitler Mezarlığı definlere kapanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’da yaklaşık 1 milyon metrekare alanlı Hamitler Kent Mezarlığı, 14 Nisan’dan itibaren sıralı definlere kapanırken, bundan sonra defin işlemlerinin Mudanya’ya bağlı Hasköy Mezarlığı’nda yapılacağı duyuruldu.

BURSA (İGFA) –  Bursa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, il genelindeki bin 300 mezarlığın bakım, onarım ve temizliğinin yanı sıra Bursa’ya yeni bir mezarlık alanı kazandırma çalışmalarında sona geldi. Yaklaşık 418 bin metrekare alan üzerinde 131 adet mezarlık adası, 3 adet şehitlik adası, 2 adet yeni doğan ve 2 adet tıbbi atık gömü alanı bulunacak Hasköy Mezarlığında, altyapı, çevre duvarları ve mezarlık içi yollarla ilgili çalışmalar tamamlandı. 

HAMİTLER YERİNE ERDOĞANKÖY YADA HASKÖY’E

Büyükşehir Belediyesi, günlük ortalama 55 ve geçtiğimiz yıl toplam 19 bin 870 defin işleminin gerçekleştiği Bursa’da Hamitler Kent Mezarlığı ise kapasitesinin iyice azalması nedeniyle 14 Nisan 2021 Çarşamba gününden itibaren sıralı definlere kapatılacağını duyurdu.  Sıralı defin işlemlerinin bundan sonra 2013 yılında devreye alınan ve doluluğun yüzde 1’ler seviyesinde olduğu 500 bin metrekarelik Erdoğanköy Mezarlığı’na ya da 418 bin metrekarelik Hasköy Mezarlığı’na yapılacağı kaydedildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir