Batman Valiliği’nden ‘kısmi kapanma’ kararı uyarısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

COVID-19 ile mücadelede kapsamında alınan iki haftalık kısmi kapanma kararı sonrası ardından Batman’da İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Hulusi Şahin başkanlığında toplandı. Vali Şahin, kurumlardan denetimlerin sıklaştırılmasını isterken, vatandaşları ise toplu iftar ve davetlerden kaçınılması konusunda uyardı.

BATMAN (İGFA) –  Batman Valisi Hulusi Şahin, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan Kısmi Kapanma Genelgesi doğrultusunda alınacak tedbirlerin eksiksiz bir şekilde uygulanması için ilgili kurumların sıkı bir şekilde denetim yapmasını istedi.
Kural ve tedbirlere uymayanlar hakkında cezai müeyyidelerin taviz verilmeksizin uygulanmasını talep eden Vali Şahin, vatandaşlara da uyarılarda bulundu. Ramazan Bayramına ülke olarak daha huzurlu ve sağlıklı girmek için toplu iftar ve davetlerden kaçınılmasını isteyen Vali Şahin, “Kimseyi davet etmeyelim, gelen davetlere de icabet etmeyelim. Ayrıca maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım” dedi.
Toplantıda ayrıca İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu da, salgına yönelik Batman’daki vaka durumları, test sayıları ve sonuçları ile filyasyon çalışmalarına ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir