İzmir’de Bergama Seklik’e sulama barajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de sıfır göçü ve genç nüfus yoğunluğu ile tüm Türkiye’ye örnek olan Bergama’nın kırsal mahallesi Seklik’te yapımına başlanan sulama barajı ilçede sevinçle karşılandı.

İZMİR (İGFA)- Barajın yapım startının verilmesi ardından incelemelerde bulunmak üzere Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar ile birlikte Seklik’e giden Başkan Hakan Koştu, mahalle sakinleri tarafından karşılandı. Başkan Koştu’ya girişimleri için teşekkür eden Muhtar Özgür Almaç, baraja çok ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, “Mahallemde Allah’a şükür hiç göç olmuyor. Gençlerimiz tarım ve hayvancılık ile geçimlerini sağlamaya devam ediyor. Evlenen yuvasını kuran gençlerimiz burada kalmaya devam ediyor. Barajın tamamlanması tarımda verim artışı ve ürün çeşitliliği gençlerimizin gelirlerinin artmasını sağlayacak” diye konuştu.

1500 DÖNÜM ARAZİ SUYA KAVUŞACAK

Yapımı başlayan barajın bölge için önemine dikkat çeken Başkan Koştu, yapımı başlanan barajın tamamlandığında Seklik Mahallesi’nde bin 500 dönüm arazinin suya kavuşacak olmasının sevincini yaşadıklarını söyledi. Başkan Koştu, Cumhurbaşkanımız Erdoğan başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve DSİ bürokratlarına gerek Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi, gerekse ilçeye değer katacak her bir projeye verdikleri önem dolayısıyla teşekkür etti. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications