İzmir Karabağlar’ın planları meslek odalarına anlatıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’in Karabağlar Belediyesi, revizyon imar planlama sürecini daha sağlıklı yürütmek için Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı odalarla görüş alışverişinde bulundu.

İZMİR (İGFA)- Oda yöneticileri, planlama süreciyle ilgili düşüncelerini doğrudan İzmir’in Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve belediyenin bu konuyla ilgili çalışan bürokratlarına aktarma olanağı buldu.

Karabağlar Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen buluşmaya, Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı İlker Kahraman, Başkan Yardımcısı Yelda Tuna, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Özhan Kaynarca’yla Şube Yönetim Kurulu Üyesi Tuğba Yıldırım, Şehir Plancıları Odası İzmir Şube yöneticileri Yusuf Ekici ve Zafer Mutluer katıldı.

‘MODERNLEŞTİRMEYE KARARLIYIZ’

Değerlendirme toplantısının açılışında konuşan Başkan Selvitopu, çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu Karabağlar’ı modern hale getirmeye ve geleceğe taşımaya kararlı olduklarını vurgularken, “2014 yılında göreve geldiğimden bu yana planlama konusunda çalışma arkadaşlarımla birlikte yoğun çaba harcıyoruz. Çok sayıda planın onama süreci bitti. Şu anda 4. etap çalışmaları yürütülüyor” dedi.

ONAY BEKLİYOR

Karabağlar’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kısmen Karabağlar Belediyesi’nin yetkili olduğu kentsel dönüşüm alanlarıyla ilgili de oda yöneticilerine bilgi veren Başkan Selvitopu, “Osman Aksüner, Aşık Veysel mahalleleriyle Aydın Mahallesi’nin bir bölümünü kapsayan 110 hektarlık alanda planlama yetkisi bize verildi. Hazırladığımız revizyon imar planlarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yaklaşık 2 yıldır onay bekliyoruz. Planlar onaylanıp uygulanmasına başlandığında bölgenin çehresi değişecek” dedi.

Toplantıda oda yöneticilerine, bakanlıktan onay beklenen 110 hektarlık alanın 3 boyutlu görselleri de sunuldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir