AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübünün geleneksel hale getirdiği “ULUSLARARASI ROTARY ENGELLİLERLE ZİRVEDE- NEMRUT’A TIRMANIYORUZ” sloganı ile bu yıl 25-27 Eylül 2020 tarihleri arasında 21. kez düzenlemeyi planladığı proje Corona Virüs (COVİD 19) nedeniyle gerçekleştirilemedi ancak ihtiyaç sahibi engellilere Akülü Tekerlekli Sandalye desteği sağlandı.

Akülü Tekerlekli Sandalye kampanyasına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti anlatan Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Dönem Başkanı İsmet Atay:“Bu yıl Nemrut Dağı zirvesinde gerçekleştirdiğimiz aktiviteleri Coronavirüs ve Pandemi nedeniyle gerçekleştiremedik. Ancak engelli kardeşlerimiz için “Akülü Tekerlekli Sandalye” kampanyası başlattık. Projemize başta Rotary 2430. Bölge Federasyonu olmak üzere 2420. Bölge Federasyonlarına bağlı kulüplerimizin yanı sıra Amerika’dan kardeş kulübümüz Sılıcon Valley Star Rotary Club ve Alhambra Rotary Club “HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK” sloganı ile başlattığımız Akülü Tekerlekli Sandalye projemize yaptıkları bağışlar ile harika bir destek sağladı. Akülü Tekerlekli Sandalye ihtiyacı olan engelli kardeşlerimiz için aldığımız araçlarla onların yeniden hayatın bir parçası olarak evlerinden dışarıya çıkmalarına ve bizler gibi özgürce istedikleri yere yardım almadan gitmelerine katkı sağlıyoruz.
Bugün 2006 yılında geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle felç olan emekli Polis Zeynal Gürsoy’a verdiğimiz akülü tekerlekli sandalye ile kendisinin yardım almadan dışarıya çıkabilmesine imkan sağladık. Bu mutluluk her şeye değiyor. Bizlere destek olan Rotary 2420. Bölge Federasyonlarına bağlı kulüplerimizden Kocaeli Körfez Rotary Kulübü ve Rotaryen dostlarımıza teşekkür ederim” dedi.

61 yaşındaki Zeynal Gürsoy’a akülü tekerlekli sandalyeyi teslim eden Nemrut Rotary Kulübü Dönem Başkanı İsmet Atay, Rotary 2430. Bölge Guvernör Yardımcısı Hasan Öztürk ve kulüp üyeleri hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications