Adıyaman Online Haber

AİLE HEKİMLERİ İŞ BIRAKIYOR !!

AİLE HEKİMLERİ İŞ BIRAKIYOR !!
15 Ağustos 2021 - 14:02

Aile hekimleri, 29 Haziran 2021 de yayınlanarak 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe giren Aile Hekimliği Yeni Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ni protesto etmek için 16 Ağustos Pazartesi günü ve 27 Ağustos Cuma günü iş bırakacaklar.

Aile hekimlerinin “Ceza Yönetmeliği” olarak tanımladığı yeni yönetmeliğe tepki olarak Türkiye genelinde aile sağlığı merkezleri kapalı olacak.

PANDEMİ GÜNLERİNDE UĞRADIĞIMIZ HAK KAYIPLARINI KABUL ETMİYORUZ

Adıyaman’da aile hekimlerinin meslek örgütü olan Adıyaman Aile Hekimleri Derneği’nden yapılan açıklamada Aile Hekimliği Çalışanlarının yeni yönetmelikle özlük haklarında ve hakediş ücretlerinde ciddi kayıplar olduğu,pandemi döneminde çok ağır şartlarda çalışırken ödüllendirilmeyi beklerken böylesine ciddi hak kayıplarının çalışanların moral motivasyonunu sıfıra düşürdüğü belirtildi.

TALEPLER KARŞILANMAZSA 27 AĞUSTOS’TA DA İŞ BIRAKACAKLAR

ADAHED,16 Ağustos’ta gerçekleştirilecek iş bırakma eyleminde taleplerin karşılanmaması durumunda 27 Ağustos’ta da iş bırakılacağını,28 Ağustos’ta ise “CEZA YÖNETMELİĞİNİNE DUR DE” sloganıyla 81 ilden aile hekimlerinin katılımı ile Ankara’da büyük bir miting düzenleneceğini duyurdu.

Yapılacak iş bırakma eylemlerine Türk Tabipler Birliği Aile Hekimliği Kolu,Adıyaman Tabip Odası,Birinci Basamak Birlik ve Dayanışma Sendikası,Genel Sağlık İş,Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası,HEKİMSEN,Sağlık ve Sosyal Emekçileri Sendikası (SES) ve ADAHED’in çatı örgütü Aile Hekimleri Federasyonu destek veriyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi AdiyamanHaberleri.com

Bizi Instagram hesabından takip etmeyi unutmayın..
hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum