Adıyaman Online Haber

Üç Beş Oy Devşirmek İçin Bir İlin Huzuru Tehdit Edilmemeli

Üç Beş Oy Devşirmek İçin Bir İlin Huzuru Tehdit Edilmemeli

Üç Beş Oy Devşirmek İçin Bir İlin Huzuru Tehdit Edilmemeli
05 Temmuz 2021 - 11:49

 

Bazen çevrenizde bir takım hadiseler cereyan eder, sizinde içinde olduğunuz veya sizi yakinen alakadar eden. Bu durumda objektif olarak meseleyi enine, boyuna beyin süzgecinden geçirmek koşulu ile fikir sahibi olursunuz. Tıpkı uzun yıllardır Adıyaman gündeminden düşmeyen Tütün meselesi gibi. Bütün kesimlerin hem fikir olduğu gerçek, tütün İlimiz ve çevre illerimiz için önemli bir geçim kaynağı, bu önemi arz etmesi bazı gerçekleri inkâr yoluna zorlanmamızı gerektirmediği kanaatindeyim. Tütün meselesine iki farklı pencereden bakmak lazım..
1.Gerçek üretici yani Devletin kooperatifleşme yolu ile bir araya getirerek düşük vergi dilimi ile desteklediği ve Sahiplendiği kesim.
2. Bu işi illegal bir şekilde ticarete döken, Gürcistan, İran, Bitlis, Tokat vs. nereden ne bulursa harmanlayan ve adına Adıyaman tütünü diyerek ülke piyasasına sunarak Adıyaman tütününe ve markamıza büyük zarar vermek koşulu ile kayıt dışı korkunç paralar kazanan tütün baronları.
Şimdi sormak lazım her defasında tütünü bahane ederek İlin birliktelik ve huzurunu tehdit eden eylemleri sahiplenen CHP Milletvekili ve teşkilatına sahi siz kimin yanındasınız?
Gerçek üreticinin mi?
Yoksa baronların mı?
Gerçek üreticinin yanındaysanız Devlet sahiplenmiş, kriterlerini koymuş, sizde sürecin hızlanması ve insanların kooperatifleşmesi noktasında destek olun. Görünen o ki siz insanların huzur içerisinde kazanım sağlamaları yerine bu mesele üzerinden siyaset yapmayı tercih ediyorsunuz. Gelen bilgiler Çelikhan’da ki eylemi Malatya milletvekili Veli Ağbaba’nın da içinde olduğu bir ekip tarafından organize edildiği, yazıktır, günahtır. Tütün gerçeklerinin birçok detayından haberdar olmayan, kısmen masum insanlara yol kapattırmak uzun vadede kimseye kazanım sağlamaz.
Üç beş oy devşirmek için bir ilin huzuru tehdit edilmemeli.
AK Partinin her dediği veya yaptığı doğrudur diye bir kural yok. Elinizi vicdanınıza koyun Tütünün dünü ile bu günü ile gerçekler neyse anlatın bu masum insanlara. Bu kentte hepimiz yaşıyoruz ve birbirimize ihtiyaç duyuyoruz aklıselim yol en mantıklı yoldur. Aksi takdirde yakın tarihe dair Devletin arşivleri incelendiğinde tütünü yasaklayan zihniyetin bu gün tam tersi savunucusu pozisyonuna geçtiği trajikomik durum hasıl olur ve insanların bu eylemlerin Tütünle alakası olmadığını yegane gayenin Adıyaman’ın birlik beraberlik ve huzurunu bozmaya yönelik atılan adımlar olarak algılarlar ki bu Adıyaman için hiç tercih edilmeyecek bir şıktır.
Sayın Tutdere’ye sormak lazım tütün platformu sözcüsüyken Sayın Aydın’ın yoğun mesaisi ile tütün yasal zemine geldiğinde basın üzerinden Sayın Aydına teşekkür açıklamalarınız arşivlerde duruyor. Anlaşılan o ki siz bile inanmıyordunuz zihniyetinizin yasakladığı tütünün iktidar tarafından yasallaşacağına. İlginç olan tütünde gelinen noktadan Ziraat odaları memnun. Gerçek üretici memnun, hoşnut olmayan illegal örgütler ve onlara sahip çıkan Sayın Tutdere, Bana sorarsanız gerçek üreticiden çekin elinizi, düşün yakasından. Çünkü Devlet babadır, gerçek üreticisine her koşulda destek olur ve himayesine alır. Çevre illerden getirdiğiniz ve masum üreticinin arasına serpiştirdiğiniz kitleler size fayda sağlayabilir, lakin bizim için huzurumuzu tehditten başka bir anlam ifade etmez. Netice olarak derdiniz oy almaksa sandık geldiğinde insanlar hür iradeleri ile tercihlerini yaparlar. Zorlama veya başka yollarla insanların tercihlerine temlik koyamazsınız. İlin siyasi tarihinin önemli bir kaç isminden biri olan ve tütün meselesinde elini değil gövdesini taşın altına koyan Ahmet Aydın’ı hedefe koymanız başlı başına hoşnutsuzluktur.
Siyasi arenada radyo her zaman aynı şarkıyı çalmaz unutmamak lazım.
Rabbim herkesin gönlüne göre versin.
Vesselam..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi AdiyamanHaberleri.com

Bizi Instagram hesabından takip etmeyi unutmayın..
hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum