Adıyaman Online Haber

GMDK Başkanı Ahmet Aydın Hakikati Görelim Dedi!

GMDK Başkanı Ahmet Aydın Hakikati Görelim Dedi!

GMDK Başkanı Ahmet Aydın Hakikati Görelim Dedi!
04 Temmuz 2021 - 12:41

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın, tütün konusuyla ilgili açıklama yaptı.
GMDK Başkanı Av. Ahmet Aydın yaptığı açıklamada, Yalan ve yanlış bilgilerle çiftçimizin alın teri üzerinden algı operasyonu yapanlara sormak isterim. Tekel’in özelleştirmeye devrini kim yaptı? 4733 Sayılı yasa kim tarafından ve ne zaman çıkarıldı? Tütünü sınırlayıp kotaya bağlayan kim? Sarmalık kıyılmış tütünü kim yasakladı?
AK parti daha kurulmadan 2001 yılında Ecevit’in Başbakanlığı döneminde Tekel, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 05.02.2001 tarihli 2001/06 sayılı Kararı ile özelleştirme kapsam ve programına alınmıştır. Tekel’in özelleştirme süreci ile yerli tütüne en büyük darbe vurulmuştur. 4733 sayılı Tütün Kanunu, IMF’ye verilen taahhütler kapsamında hazırlanan Kemal Derviş yasalarından biri idi.
Ekiciye sadece 200 kg ile sınırlı sözleşme imkânı, desteklerin kaldırılması ve TEKEL’in tütün alımından tümden çekilmesi, tütün üretiminin azalmasının en önemli nedenleridir. Gramı dahi yasak olan kıyılmış tütünü; önce 50 kg’a kadar serbest, sonra da kooperatifler üzerinden kaçak ve satışını yasak olmaktan çıkarıp YASAL hale biz getirdik. Sigaralarda kullanılan sözleşmeli tütünlerin en az %30’unun yerli tütünlerden kullanma zorunluluğunu biz getirdik.
Aldığımız tüm tedbirlerle; Adıyaman’da sözleşmeli tütün üretiminde sürekli artış sağlanmış ve artmaya da devam ediyor. 2011 yılında; 2.111 üretici 1.515.686 kg tütün üretirken, bu sayı 2019 yılında; 5.502 üreticiye yükselmiş, üretilen tütün miktarı da 8.797.826 kg’a çıkmıştır.
Hakikati görelim, sağduyulu bir şekilde gerçek üreticimizin yanında olalım. AK parti olarak, yalan, iftira ve manipülasyonlarla üreticiyi mağdur edenlere ve Türkiye’yi ithal tütüne mecbur eden zihniyete karşı, çiftçimizin ve tütün üreticimizin daima yanında olmaya devam edeceğiz dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi AdiyamanHaberleri.com

Bizi Instagram hesabından takip etmeyi unutmayın..
hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum