1 Araç 9 Kişi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edinilen bilgilere göre, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu esnada hasta ziyaretine gitmek isteyen yabancı uyruklu Rıdvan A., 44 NZ 597 plakalı otomobiline yakını olan 8 kişiyi bindirdi.

Sürücüyle birlikte toplam 9 kişinin bulunduğu otomobili fark eden polis ekipleri Gölbaşı Caddesi üzerinde aracı durdurdu. Otomobil kapılarının açılmasıyla birlikte polis ekipleri 9 kişiyi karşısında görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Polis ekipleri araçta bulunan 5’i çocuk toplam 9 kişiyi tek tek aşağıya indirdi.
Polis ekipleri 18 yaşından büyük olan 4 kişiye dışarı çıkma kısıtlamasına uymadıklarından 12 bin 600 TL, sürücünün ehliyetsiz araç kullanmasından dolayı hem sürücüye hem de araç sahibine 5 bin 396 TL, aracın muayenesiz olmasından dolayı 314 TL olmak üzere toplam 18 bin 310 TL para cezası kesti.

Polis ekipleri aracı ehliyetsiz sürücü kullandığı için araç ruhsat sahibini arayarak gel aracını al dedi, işin asıl şaşırtıcı tarafı ise araç ruhsat sahibi aracının seneler önce birden çok el değiştiğini ve 2 yıldır aracını aradığını polis ekiplerinin aracı ehliyetsiz birinin kullandığı için kendisini arayarak gel aracını al dediklerinde şaşkına döndüğünü ifade etti son sözleri ise “Allah Polislerimizden Razı Olsun” diyerek aracına kavuştu ve gitti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications